A 10-a victorie stagională pentru echipa de polo

• in

CSM Digi Oradea a depășit și în cel de-al 2-lea meci pe Corona Sportul Studențesc, contând pentru Superliga Națională de polo – ediția 2016/17. Meciul desfășurat sâmbătă (26.11) s-a încheiat cu scorul de 15-7.

Partida a demarat sub semnul echilibrului, CSM-ul câștigând secvența inaugurală cu scorul de 4-3. Au urmat două sferturi controlate cu autoritate de bihoreni, consemnându-se un parțial de 8-1. Finalul nu a mai contat, ambele portagoniste marcând de câte trei ori în ultimele opt minute de joc efectiv.

Mihnea Chioveanu, Tibi Negrean, Andrei Prioteasa au avut câte trei reușite, Andrei Crețu, Istvan Szabo au contribuit cu două goluri fiecare, iar Mihnea Gheorghe, Bogdan Remeș au marcat câte un gol. În replică, Vlad Georgescu a punctat de trei ori.

CSM Digi Oradea are 10 victorii din tot atâtea partide disputate în actuala ediție de campionat.