A 2-a victorie consecutivă pentru echipa de handbal feminin

Echipa de handbal femimin CSU CSM Oradea a obținut a 2-a victorie consecutivă. Formația antrenată de Doina Ardelean a depășit pe Național Brașov, scor 35-29.

Partida a demarat sub semnul echilibrului. De altfel, cele două protagoniste au mers cap la cap până în minutul 50. La pauză scorul era de 14-13, iar cu zece minute înainte de final era 26-25. Finalul a consemnat un parțial de 9-4 în favoarea gazdelor.

Munteanu a avut 8 golusir, Crisoaica a adăugat 6, iar Motogna, Diniș Vârtic și Hlinca au avut câte 5 reușite pentru formații.

Echipa feminină de handbal are trei vctorii și cinci înfrângeri, situându-se pe locul al 7-lea în ierarhia de 11 poziții a Seriei B din Divizia A.

În etapa următoare, CSU CSM Oradea se deplasează la Sfântu Gheorghe. Meciul se va desfășura pe 22 ianuarie.