Cea mai bună prestație stagională pentru Sean Barnette

Sean Barnette a fost principalul realizator al CSM CSU Oradea în victoria repurtată asupra lui BC SCM Timișoara, scor 85-81, în Meciul 2 din cadrul primului tur al playoff-ului Ligii Naționale de baschet masculin – ediția 2016/17. Americanul a stabilit o serie de recorduri personale stagionale cu ocazia acestei partide.

Titularizat la poziția 3 și folosit pe finalul meciului la poziția 4, Barnette și-a egalat recordul stagional de puncte marcate, a bifat al 2-lea double-double stagional și a înregistrat recorduri personale stagionale de eficiență și recuperări ofensive.

În 34 minute și 16 secunde de joc, Sean a reușit 21 puncte (9/14 la aruncările din acțiune, 1/1 la linia de pedeapsă), 11 recuperări (7 ofensive), 4 pase decisive, o intercepție și un capac. El a pierdut posesia mingii de două ori, a comis trei greșeli personale și a avut 31 la eficiență, cu 5 la +/-.

Barnette are medii stagionale de 12.8 puncte, 6.2 recuperări (2.0 ofensive), 2.0 pase decisive, 1.0 intercepții și 0.3 capace cu 1.6 posesii pierdute. Sean are procentaje de 53% la aruncările de două puncte, 36% la trei puncte, respectiv 64% la linia de pedeapsă. În 26:29 minute pe partidă, americanul are 14.6 la eficiență și 2.8 la +/-.