Cinci clasări pe podium pentru sportivii CSM Liberty Oradea la ediția a 2-a a Romania Open Judo

• in

CSM Liberty Oradea a obținut mai multe rezultate noabile la ediția a 2-a a turneului Romania Open Judo, eveniment organizat la finele acestei săptămâni la sala Ecaterina Both, din Satu Mare. Evenimentul a fost destinat categoriilor feminin și masculin la -85 și +85 kilograme.

Lorena Podelenczki (85 kg feminin) și Radu Valentin (+85 kg masculin) au obținut clasări pe prima treaptă a podiumului pentru CSM Liberty Oradea.

În cadrul aceleiași reuniuni, Vlad Vișan (-85 kg masculin) și Luca Kunszabo (+85 kg masculin) au obținut medalii de argint, iar Adrian Merge (-85 kg masculin) a obținut medalia de bronz.

Peste 40 de sportivi au participat la competiție, una a cărei principal scop a fost popularizarea și promovarea judo-ului în Satu Mare.

Antrenorii sportivilor amintiți sunt Emil Morar, Aurelian Fleisz si Sasha Goncearenco.