Contribuție consistentă din partea lui Bobe Nicolescu

Bobe Nicolescu a izbutit cea mai consistentă prestație într-un meci din noul sezon competițional. Jucătorul în vârstă de 19 ani a contribuit la victoria repurtată de CSM CSU Oradea în compania lui BCM Olimpic Baia Mare, scor 97-40.

În 22 minute și 13 secunde de joc, Bobe a avut 9 puncte cu 3/7 la aruncările din acțiune și 3/5 la linia de pedeapsă. Sportivul originar din București a adăugat 3 recuperări, 3 intercepții și 2 pase decisive pentru un coeficient de 11 la eficiență și 21 la +/-.

Aflat la cel de-al 2-lea sezon alături de CSM CSU Oradea, Nicolescu are medii stagionale de 3.7 puncte, 1.3 recuperări, 1.0 intercepții și 0.7 pase decisive în 9:19 minute pe partidă. Bobe are procentaj de 67% la două puncte, respectiv 60% la linia de pedeapsă. De asemenea, el are indici de 4.3 la eficiență și 6.3 la +/-.