Declarații Branko Mirkovic după meciul din Ucraina

Branko Mirkovic a participat la conferința de presă ce a urmat meciului pierdut la Yuzhne, în cadrul etapei a 12-a din sezonul regulat al Basketball Champions League. CSM CSU Oradea a pierdut cu Khimik, scor 49-78.

“Felicit echipa gazdă pentru victorie. Khimik a făcut un meci foarte bun pe tot parcursul celor 40 minute de joc. Noi am jucat mult sub nivelul nostru în repriza a 2-a. Am ratat multe aruncări deschise, din poziții favorabile, chiar și de sub coș. De asemenea, am cedat prea multe recuperări sub ambele panouri, iar într-un meci când nu ai procentaje bune devine esențial raportul recuperărilor.

Nu cred că avem nicio scuză pentru această prestație. Trebuie să trecem cât mai repede peste acest moment și să ne concentrăm asupra următorului meci, care este foarte important pentru noi în perspectiva calificării.”

Mirkovic a avut 4 puncte, 6 recuperări, 5 pase decisive în 29 minute de joc pentru 8 la eficiență în partida din Ucraina.

CSM CSU Oradea are un bilanț general de 5-7 după acest meci și urmează să primească vizita lui Kataja Basket.