Echipa de handbal a câștigat amicalul cu U Cluj-Napoca

Echipa de handbal masculin CSM Oradea a câștigat meciul amical disputat sâmbătă (04.02), în compania Universității Cluj-Napoca. Rezultatul final a fost de 35-31.

Jocul a fost decis în repriza secundă. La capătul primelor 30 minute de joc efectiv scorul a fost egal, 20-20.

În cadrul acestei partide s-a consemnat debutul lui Iozu Cristopher. Acesta a marcat de două ori în poarte Universității Cluj.

Acesta a fost singurul joc de pregătire susținut de CSM Oradea pe teren propriu. Formația antrenată de Sebastian Tudor va participa, în cursul săptămânii viitoare, la un ultim turneu de pregătire, găzduit la Sighișoara.

Primul joc oficial din returul Diviziei A, Seria B – ediția 2016/17 este programat pentru 18 februarie. CSM-ul va primi vizita echipei din Târgu-Jiu.