Echipa de handbal a întâlnit Algeria U21 într-un meci amical

Echipa de handbal masculin CSM Oradea a disputat un meci de pregătire în compania naționalei U21 a Algeriei. Partida s-a desfășurat marți (30.08), la Debrecen, încheindu-se cu scorul de 20-24.

Formația pregătită de către Sebastian Tudor a jucat mai bine în prima repriză. CSM-ul s-a instalat la conducere, iar la capătul primelor 30 minute de joc efectiv conducea cu scorul de 12-9.

Repriza secundă s-a desfășurat sub alte auspicii. Oradea a rămas fără doi jucători, ambii accidentați, astfel încât echipa din Nord-ul Africii a izbutit un parțial de 15-8 în partea a doua, grație căruia a câștigat partida.

Adi Mihăilescu a suferit o accidentare la umăr. El a fost diagnosticat cu luxație. Răzvan Nițu s-a accidentat pe finalul partiei. Acesta a suferit o entorsă la picior.

Cosmin Liberț a înscris de șase ori în această partidă. Raul Chiș a punctat de patru ori, iar Angelo Svoboda, Georgel Haiduc și Petru Stroe au marcat de câte trei ori pentru CSM Oradea.