Echipa de handbal a învins Fehergyarmat într-un meci amical

Echipa de handbal CSM Oradea a câștigat meciul amical disputat în copania maghiarilor de la Fehergyarmat. Rezultatul final a fost de 40-29.

Jocul a fost controlat de elevii lui George Tăutu de la un capăt la celălalt. CSM-ul a înscris primele patru golrui și s-a desprins la 10-2 după zece minute de joc efectiv. Scorul la jumătatea partidei a fost de 25-15. În repriza secundă jocul a fost mai echilibrată, orădenii câștigând-o cu 15-14.

Au fost rotiți 13 jucători din echipa orădeană. Nu mai puțin de 11 dintre aceștia au punctat.

Acesta a fost primul joc de verificare susținut de căttre echipa de handbal CSM Oradea în Arena Antonio Alexe în această vară.

Echipa de handbal urmează să se deplaseze, la mijlocul săptămânii viitoare, la Reșița, pentru o dublă amicală cu formația din localitate. Primul meci oficial este programat pentru 20 septembrie anul curent, ora 16:00, la Arena Antonio Alexe.