Echipa de handbal a obținut al 7-lea succes stagional

CSM Oradea a depășit pe CNE Sighișoara, scor 44-34, într-un meci contând pentru etapa a 9-a din Seria B a Diviziei A la handbal masculin – ediția 2016/17. Partida s-a desfășurat miercuri (23.11), la Arena Antonio Alexe.

Jocul a fost controlat de orădeni. Ei au câștigat prima repriză cu scorul de 20-18. Lucrurile s-au clarificat în partea a 2-a, atunci când CSM-ul s-a desprins decisiv marcând de 24 ori în ultimele 30 minute de joc, vizitatorii reușind să răspundă cu doar 16 reușite.

Alexandru Pop a avut 8 goluri, fiind principalul realizator al formației orădene. L-au secondat Cosmin Libert și Georgel Haiduc, ambii cu câte 6 reușite pentru CSM.

După acest succes, CSM Oradea se menține pe prima poziție a clasamentului cu un bilanț general de 7 victorii și un rezultat de egalitate. Echipa orădeană va sta în etapa a 10-a. Următorul joc va fi programat pe 3 decembrie, în compania lui ACS Avram Iancu Arad, joc contând pentru etapa a 11-a.