Echipa de handbal a remizat cu Minaur Baia Mare

CSM Oradea a remizat cu Minaur Baia Mare în derby-ul Seriei B din Divizia A la handbal masculin – ediția 2016/17. Cele două echipei s-au confruntat la Arena Antonio Alexe, iar rezultatul final a fost de 23-23.

Prima repriză a aparținut maramureșenilor. Aceștia au înscris de 13 ori, în vreme ce Oradea a punctat în zece rânduri. Repriza secundă s-a încheiat în oglindă, adică cu 13-10 pentru CSM.

Elvis Acsinia a reușit opt goluri, iar Cosmin Liberț a adăugat cinci reușite pentru CSM.

După acest meci, CSM Oradea are 16 puncte, cu cinci victorii și un rezultat de egalitate. În schimb, Minaur Baia Mare are 13 puncte, cu patru victorii și un egal.

În etapa a 7-a, CSM Oradea joacă la Craiova, cu a 3-a clasată, Universitatea din localitate. Meciul se dispută sâmbătă (05.11).