Echipa de polo a pierdut în finala Cupei României 2017

• in

CSM Digi Oradea a pierdut finala Cupei României la polo – ediția 2017. Bihorenii au fost depășiți în finala competiției de către Steaua București. Rezultatul final a fost de 5-10.

Mihnea Gheorghe a punctat de două ori pentru CSM Digi. Tiberiu Negrean, Andrei Prioteasa și Ramiro Georgescu au contribuit cu câte un gol fiecare.

Partida a fost transmisă în direct la DigiSport 3 și s-a desfășurat duminică (30.04), la bazinul Steaua din capitală.

CSM Digi a repurtat trei victorii la turneul de Cupa României pentru a-și asigura accesul în finală. Echipa din Oradea a trecut de Poli Cluj, Dinamo București, respectiv Sportul Studențesc Corona București.

Echipa de polo își continuă aventura în sezonul competițional 2016/17. După calificarea în finala LEN EuroCup și cea din Cupa României, CSM Digi se va concentra asupra ultimului act în Superliga Națională.

Acesta se va desfășura pe sistemul cel mai bun din cinci meciuri. Advesar este tot Steaua București, echipă care va beneficia de avantajul terenului propriu.