Echipa de polo a pierdut primul meci al finalei Superligii Naționale

• in

Echipa de polo CSM Digi Oradea a pierdut Meciul 1 al finalei Superigii Naționale – ediția 2016/17. Formația antrenată de Kalman Kadar a cedat, scor 3-9, în jocul de deschidere al seriei, disputată în compania echipei Steaua București. Jocul s-a desfășurat la bazinul Steaua din capitală.

Jocul a demarat favorabil gazdelor, care au marcat de două ori în primul sfert. CSM Digi a spart gheața în sfertul al 2-lea, însă la jumătatea partidei scorul a fost de 5-2 în favoarea Stelei. Diferența s-a dublat în secvența a 3-a, scorul cu opt minute înainte de final fiind de 8-2. Finalul partidei nu a avut schimbarea.

Marcatorii formației orădene au fost Mihnea Gheorghe – 2 goluri, respectiv Nikola Radjen – un gol.

Meciul 2 se dispută duminică (14.05), ora 11, tot la București. Confruntarea va fi transmisă în direct la TVR 2.