Echipa satelit a pierdut la Tîrgu Mureș

Echipa satelit a CSM CSU Oradea a pierdut meciul disputat la Tîrgu Mureș, în compania lui BC Mureș 2. Partida, contând pentru ediția 2016/17 a Ligii 1 la baschet masculin, s-a desfășurat duminică (29.01) și s-a încheiat cu scorul de 91-75.

Jocul a fost controlat de gazde, care s-au desprins la 26-11 pe parcursul primelor zece minute de joc efectiv. Diferența a continuat să crească, însă în proporții mai mici. Scorul la pauză era de 43-24, iar la intrarea în secvența decisivă era 68-47. Elevii Valeriei Scheiner au redus din deficit în ultimele minute, marcând 28 puncte în sfertul 4.

În urma acestui rezultat, CSM CSU 2 Oradea are 1-12 la general și se situează pe ultima poziție a clasamentului Grupei 2 din Liga 1.

Ultimul meci din faza inaugurală este programat pentru 5 februarie anul curent. Adversar va fi CSM VSKC Miercurea Ciuc. Partida se va desfășura la Oradea.