Rezultate remarcabile pentru CSM Oradea la Hódmezővásárhely

Ștefan Duca a câștigat patru probe în cadrul concursului de înot desfășurat la Hódmezővásárhely (Ungaria). El este doar unul dintre înotătorii antrenați de Remus Oros la CSM Oradea care s-au întors cu clasări pe prima poziție la evenimentul amintit.

Iată cele mai notabile rezultate obținute de sportivii de la CSM Oradea:

Ștefan Duca – locul 1 la 50 m liber, 50 m spate, 50 m fluture și 200 m liber, respectiv locul 2 la 50 m bras.

Anastasia Bako – locul 1 la 50 m bras, locul 2 la 50 m liber și 100 m bras, respectiv locul 3 la 50 m fluture și 50 m spate

Dominik Takacs – locul 1 la 50 m fluture, locul 2 la 50 m liber.

Duca și Takacs au obținut clasări pe prima poziție în ierarhia generală la categoria de vârstă din care fac parte. Bako s-a clasat pe locul al 2-lea în ierarhia generală a propriei categorii.

Iris Samuilă, Takács Milan, Iari Edward, Kover Eduard şi Kover Norbert au obținut clasări între locurile 4-6 în diferite probe.