Uros Lucic a disputat primul joc în actuala ediție a Ligii Naționale

Uros Lucic a disputat primul joc în Liga Națională de baschet masculin- ediția 2016/17. Baschetbalistul ex-iugoslav a susținut primul meci de campionat în actuala ediție de campionat, la câteva zile după ce a jucat primul meci în Basketball Champions League, în compania echipei Umana Reyer Venezia.

În 33 minute și 26 secunde de joc, la meciul pierdut pe terenul lui Phoenix Galați, Lucic a avut 4/10 la aruncările din acțiune și 4/5 la linia de pedeapsă pentru un total de 13 puncte. El a adăugat 3 recuperări și 2 pase decisive cu o posesie pierdută pentru un indice de 10 la eficiență și 2 la +/-.

El a fost al 2-lea marcator și al 2-lea la capitolul minute de joc disputate în acest meci. CSM CSU Oradea a pierdut partida susținută cu Phoenix Galați, scor 65-67.