Victorie și în al 2-lea meci cu Amefa Arad

• in

CSM Digi Oradea a depășit pe Amefa Arad și în cel de-al 2-lea meci contând pentru sezonul regulat al Superligii Naționale de polo – ediția 2016/17. Confruntarea de sâmbătă (29.10), desfășurată la bazinul olimpic Ioan Alexandrescu, s-a încheiat cu scorul de 16-10.

Partida a fost controlată de elevii lui Kalman Kadar și Gheorghe Dunca. Ei s-au desprins la 4-1 în primul sfert și au mărit diferența, ajungând la 9-4 după 16 minute de joc efectiv. A 2-a jumătate a fost mai echilibrată, însă orădenii au controlat situația pe tabela de marcaj pentru un succes la șase lungimi.

Bogdan Remeș a punctat de cinci ori. Max Costa, Viktor Kovats și Istvan Szabo au marcat de câte trei ori, iar Tibi Negrean și Cristi Dobre au înscris câte un gol. În replică, Alex Băltean a înscris de patru ori pentru gruparea arădeană.

CSM Digi Oradea are un bilanț general de 4-0 în noua ediție a Superligii Naționale de polo.